Dünyada Görülmesi Gereken Yerler

Dünya keşfine çıkmayı planlayanlar için mutlaka görülmesi gereken yerleri bu konu altında derledik.Keşifedilesi gerekli ve keşfedenlerin önerdiği yerleri sizlere sunuyoruz.

 


▬Tokyo Japonya

Tokyo şehrini hepimiz biliyoruz. Hızlı Ve Öfkeli film sahnelerinden gördüğümüz bol ışıklı efektli ve kalabalık bir şehir. Gidilip görülmeye değer bir yer.

▬Rio – Brezilya

Rio de Janeiro, bulunduğu eyaletin başkenti ve Brezilya’nın en büyük ikinci kentidir. Rio de Janeiro. Şehrin tam adı: São Sebastião do Rio de Janeiro şeklindedir. São Paulo’dan sonra, Brezilya’nın ikinci büyük şehridir. Maracanã Stadyumu ve Kurtarıcı İsa heykeli burada bulunmaktadır

 

 

▬Almanya – Köln

Köln, eski adıyla Kolonya, Almanya’nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin en büyük şehri,Kozmopolit bir yapıya sahip olan şehirde çok sayıda yabancı ikamet etmektedir. Gidilip görülesi yerlerden en başta gelen şehirlerden biridir.

▬Fransa – Paris

Eyfel kulesiyle meşhur moda başkenti olarak bilinen Paris Fransanın Başkentedidir.Sokaklarındaki dükkanlarda modayı en içten takip edebileceğiniz sosyetenin ana kalbi olan bu şehir Aşıklar şehri olarakta bilinmektedir.

 

▬Londra – İngiltere

Londra, İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın başkenti ve en kalabalık şehridir. Büyük Britanya adasının güneydoğusundaki Thames Nehri üzerinde duran Londra, iki bin yıldır büyük bir yerleşim yeri olmuştur.

 

▬New York City – U.S.A

 

 

▬Ürdün – Petra Antik Kenti

 

 

▬ÇİN – Pekin

 

▬Venedik – İTALYA

Filmlerden kitaplardanda bildiğimiz üzere sokaklarında asfalt yerine su olan efsanevi şehir venedik.

 

▬Prag – Çek Cumhuriyeti